×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
استاندارد

استاندارد

مفتخریم که با تکیه بر توان فنی و تجربه بالای متخصصین خود بهترین سرویس ها را برای مشتریان خود به ارمغان بیاوریم

استاندارد

استاندارد مجموعه‌ای از تعاریف و راهنمایی‌های فنی می‌باشد که عدم وجود آن سبب بروز خسارات مالی و جانی شده و همچنین میزان اطمینان به تجهیزات و عملکرد را کاهش میدهد. اما معني آن در ارتباط با مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران كه مسئوليت قانوني تهيه و تدوين استانداردهاي ملي را بر عهده دارد؛ عبارت است از تعیین و تدوین ویژگیهای لازم در تولید یک فرآورده و انجام یک خدمت

در تعریف دیگر استاندارد، مشخصه هایی برای تعیین درجه ویژگی های کیفی کالا، خدمات، حد مرغوبیت قابل پذیرش و مطلوبیت مورد نیاز از نظر اندازه، شکل، رنگ، خواص فیزیکی، شیمیایی و غیره به منظور بهبود کیفیت و حصول اطمینان از مصرف یک محصول و یا فرآورده و یا استفاده از یک خدمت میباشد.

 
-استانداردها تنها مربوط به کالا نیستند، بلکه شامل بسیاری از خدمات نیز میشوند. هر کالا و یا هر نوع خدماتی باید در یک قلمرو مشخص ارایه شود و این قلمروها را می‌توان با استاندارد تعریف کرد. در دنیای امروزی تقریباً تمامی کشورها برای خود یک استاندارد ملی دارند.

 

-موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، وظیفه تهیه استاندارد  برای کالای های گوناگون را بر عهده دارد. این سازمان آرم استاندارد برای کالاها را صادر میکند. نام انگلیسی این سازمان به صورت Institute of Standard and Industrial Research of Iran است و اگر حروف اول این کلمات را کنار هم قرار دهیم به عبارت ISIRI می رسیم این کلمه علانت اختصاری استاندارد در کشور است و به علت سادگی و سهولت کاربرد در داخل کشور و در سطح جهانی مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

 

سطوح استاندارد: 

 استانداردها بر حسب گستردگی دامنه تحت پوشش انوع مختلفی دارد.

استاندارد کارخانه ای (شرکتی) :

استانداردهایی که یک شرکت تدوین کرده و پیمانکارها موظف به رعایت آن میباشند.این استانداردها میتواند در بین چند کارخانه به صورت یکسان ایجاد شوند.به عنوان مثال شرکت های خودرو ساز استانداردهای مختص خودشان را تدوین میکنند

 

استاندارد ملی: 

استانداردهایی که در یک کشور و توسط موسسه استاندارد و با توجه به تمام شرایط خاص (اقتصادی، اجتماعی، علمی و فنی ) و با رویکرد حمایت از مصرف کننده و یکنواختی و ایمنی محصولات در جامعه تهیه میشود.مانند استاندارد ملی ایران که برای بسیاری از محصولات الزام و اجباری است.

  

 استانداردهای منطقه ای:

توسط چند کشور در یک منطقه برای بهبود مراودات کالا بین این کشورها تدوین میشود.مانند کشورهای آفریقایی یا آمریکای لاتین

  

استاندارد بین المللی :

توسط سازمانهای مربوطه (سازمان ایزو) به منظور قابلیت استفاده بین المللی تهیه میشود.و استقرار آنها برای مبادلات کالا در سطح بین المللی بسیار کاربرد است.مانند استاندارهای تهیه شده توسط سازمانهای بین المللی استاندارد، کمیسیون بین المللی الکترونیک

 

 فواید استاندارد کردن:

 فواید استاندارد کردن هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده میباشد.مهم ترین فوایدی که در نتیجه رعایت استاندارد تولید کننده به آن دست پیدا میکند عبارتند از :

-کاهش تنوع 

-افزایش سطح تولید

-صرفه جویی در مصرف مواد اولیه، انرژی و نیروی انسانی

-کاهش ضایعات

-بهبود کیفیت فرآورده ها

-تسهیل در امور انبارداری و حمل و نقل

-گسترش بازرگانی داخلی و خارجی

 

مهم ترین فواید که مصرف کننده ها بدست می آورند:

-مرغوبیت فرآورده ها و اطمینان خاطر از دوام، ایمنی و کارائی فراورده ها

-آسانی در سفارش و استفاده از فرآورده

-پرداخت هزینه کمتر

-دسترسی آسان به قطعات و وسائل قابل تعویض در صورت نیاز

 

انواع استاندارد داخلی :

الف:استاندارد اجباری:

اجرای استاندارد کالاها و آئین نامه های کاری که از نظر ایمنی و حفظ سلامت عمومی الزامی است و طبق قانون تصویب شده در شورای عالی استاندارد اجباری میباشد. و در این صورت انجام هر گونه نظارت مداوم در اجرای صحیح استاندارد از وظایف موسسه است. این نظارت ها حاوی نمونه برداری، آزمایش، راهنمایی فنی واحدهای تولیدی و واردکنندگان و در نهایت توقیف کالاهای خارج از استاندارد و تعقیب تولید کنندگان متخلف از طریق مراجع قانونی است.

  

ب: استاندارد غیر اجباری(تشویقی )

زمانی که تولیدکنندگان به اهمیت و فواید اجرای استاندارد پی برده و آن را معیار اصلی تولید کالای خود قرار دهند، موسسه با انجام نظارت بر چنین واحدهایی و کنترل مداوم کیفیت فرآورده آنان اجازه میدهد از علامت استاندارد ایران بر روی محصولات خود استفاده نمایند، در این حالت موسسه به منظور تشویق این قبیل تولیدکنندگان هر گونه حمایت و اقدامات لازم در مورد آنها را اجرا میکنند.

 

اهداف استاندارد:

*صرفه جویی در مصرف نیروی انسانی، مواد، انرژی و....

*اصول کنترل و انواع تعویض پذیری برای صرفه جویی در هزینه ساخت و تولید. به طور مثال تولید انبوه لباس در کارخانه های تولید کننده بر اساس اندازه های مشخص و شناخته شده

*به عنوان منابع اطلاعاتی مفید و پیشرفته در خدمات سازمان ها، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها، برای صرفه جویی در مصرف مواد، انرژی، انتخاب مواد، کسب اطلاعات، روش های آزمون، هزینه های گوناگون و زمان

 

  

اصول استاندارد:

 استاندارد نشان دهنده انسجام و انضباط فعالیت های فکری، علمی، فنی و فرهنگی جامعه است.در معنای عام مترادف با نظم است و استاندارد کردن مترادف با تنظیم و به نظم درآرودن، این عمل بر اصول زیر استوار است:

1-استاندارد کردن عمل ساده سازی است که در نتیجه تلاش گروهی و آگاهانه اعضا بوجود می آید  و موجب رفع پیچیدگیهای زاید میشود. این ساده کردن تنها با همکاری تمامی افراد ذیصلاح و ذینفع به موفقیت می انجامد. از این رو تهیه استاندارد باید بر پایه همراهی و موفقیت عمومی بوده و در اجرای آن تمام افراد متعهد و کوشا باشند.


2-استاندارد کردن با همکاری تمامی افراد ذینفع و ذی علاقه و براساس همراهی و توافق عمومی انجام میشود. و این در نتیجه اجتماعی و اقتصادی بودن این فعالیت میباشد.

 

3-یک استاندارد زمانی ارزش پیدا میکند که انتشار یابد و این کار به برنامه ریزی های مناسب و فداکاری تعدادی برای دستیابی به منافع عمومی نیاز دارد.

 

4- استاندارد کردن به وسیله تهیه یک استاندارد، انتخاب و تثبت آنچه انتخاب شده است انجام میگیرد.

 

5-بازنگری استانداردها در فواصل زمانی معین و تجدید نظر در صورت لزوم باید انجام گیرد.و زمانی استاندارد به عنوان یک سند قابل اتکا و تثبت شده قلمداد میشود که فواصل بین تجدید نظرها خیلی کوتاه نباشد. معمولا بیشتر کشورها یک دوره 5 سال را برای بازنگری و تجدید نظر در نظر میگیرند.

 

6-تشریح روش های ازمون برای تطبیق محصول مورد نظر با ویژگیهای اشاره شده در یک استاندارد و یا ارجاع به استاندراد های دیگری که این روشها در آنها موجود است.

 

7- توجه به ضرورت اجرای اجباری استاندارهای ملی با توجه به ماهیت استاندارد، درجه رشد صنعتی، قوانین و شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه

 

 اولین قدم برای دریافت پروانه استاندارد اخذ مجوز (جواز صنایع و یا اتحادیه) می باشد. و پس از آن جهت آگاهی از سایر اقدامات لازم و برخورداری از تجربیات مشاوران و کارشناسان مجرب با موسسه ثبتی آداک تماس حاصل نمایید.آداک با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی در زمینه اخذ پروانه استاندارد یاری رسان مناسبی برای کلیه متقاضیان محترم محسوب میگردد.

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده