×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
ارزش افزوده

ارزش افزوده

مفتخریم که با تکیه بر توان فنی و تجربه بالای متخصصین خود بهترین سرویس ها را برای مشتریان خود به ارمغان بیاوریم

ارزش افزوده

 

ارش افزوده مبلغی است که در مراحل مختلف تولید به قیمت اصلی یک محصول اضافه میگردد. یعنی اینکه طی مراحل کار به قیمت اصلی مواد اولیه اضافه و قیمت نهایی یک کالا را به ما میده . در واقع ارزش افزوده ارزشی است که یک شخص بر روی کالای خریداری شده ایجاد می کند.

 

مالیات بر ارزش افزوده:

تفاوت بین ارزش کالا و خدمات عرضه شده با کالاها و خدمات خریداری شده در یک دوره ی معین را قانون مالیات بر ارزش افزوده گویند. و در تعریف دیگر نوعی از مالیات غیر مستقیمی که در هنگام خرید و فروش کالا و یا خدمات، خریدار آن را به همراه بهای کالا پرداخت کند و دریافت کننده مالیات موظف است مقدار مالیاتی که در هنگام معامله بدست آورده به خزانه دولت در پایان دوره واریزکند.

*مالیات بر ارزش افزوده، مالیات چند مرحله ای است که در مراحل مختلف زنجیره تولید و خدمات دریافت میشود. در این مالیات به جای دریافت یکجای مقدار کلانی مالیات از تولیدکننده، بین تعداد زیادی از مصرف کننده ها تقسیم میشود تا از این طریق فشار مالیاتی وارده به تولیدکنندگان کاسته شود.

 

 

مالیات بر ارزش افزوده در ایران:

قانون مالیات بر ارزش افزوده در تاریخ 17/02/1387 با اختیارات ناشی از ماده 85 قانون اساسی در 53 ماده و 47 تبصره تصویب شد، و از تاریخ مهر ماه 1387 به مدت 5 سال به صورت آزمایشی به اجرا گذاشته شد.

*کلیه افرادی که مشمول اجرای قانون مالیات ارزش افزوده می شوند موظفند پس از تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده مالیاتی جهت تشکیل پرونده مالیات بر ارزش افزوده اقدام کنند.

 

 

تولیدکنندگان کالا و عرضه کنندگان خدمات، معاف از پرداخت مالیات:

1-محصولات کشاورزی فرآوری شده

2-دام و طیور زنده، نوغان، زنبور عسل و آبزیان

3-انواع سم، کود، نهال و بذر

4-روغن نباتی، پنیر، شیرخشک کودکان، آرد خبازی، گوشت، نان، برنج، شکر، قند، سویا، حبوبات و شیر

5-مطبوعات، کتاب، دفاتر تحریر و انواع کاغذ چاپ و تحریر و مطبوعات

6- کالاهای اهدایی و بلاعوض به وزارتخانه ها، موسسات دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی

7- کالاهایی که به منظور استفاده شخصی به همراه مسافر و البته تا سقف معافیت، طبق مقررات صادرات و واردات وارد کشور می شود. میزان اضافی آن نیز باز بر طبق مقررات مشمول مالیات می شود.

8-اموال غیر منقول

9-انواع دارو، خدمات درمانی (انسانی، حیوانی، گیاهی)، لوازم مصرفی درمانی و خدمات توانبخشی و حمایتی

10-خدمات مشمول مالیات بردرآمد حقوق، موضوع قانون مالیات های مستقیم

11-خدمات بانکی و اعتباری بانک ها، تعاونی های اعتباری، موسسات، صندوق تعاون و صندوق های قرض الحسنه مجاز

12-خدمات حمل و نقل عمومی و مسافری درون شهری و برون شهری جاده ای، دریایی، ریلی، هوایی

13- فرش دستباف

14-انواع خدمات آموزشی و پژوهشی

15-خوراک دام و طیور

16-رادار و تجهیزات کمک ناوبری هوانوردی ویژه فرودگاه ها

17-اقلام با مصارف صرفا دفاعی (نظامی و انتظامی) و امنیتی

 

 

روش های محاسبه ارزش افزوده:

ارزش کالاها و خدماتی که به عنوان داده های واسطه یک فعالیت به کار گرفته میشود به نوبه خود محصول یک فرایند تولید بوده و لازم است از محصول این فعالیت کسر شود تا ارزش افزوده آن بدست آید. بدین ترتیب:

ارزش افزوده ناخالص: ارزش ستانده منهای ارزش مصرف واسطه

ارزش افزوده خالص: ارزش افزوده ناخالص منهای مصرف سرمایه ثابت

 

*ارزش افزوده ایجاد شده در شرکت بین افرادی که در ایجاد آن سهیم بوده اند توزیع می شود. به عبارت دیگر ارزش افزوده به صورت دستمزد برای کارکنان، استهلاک برای سرمایه گذاری مجدد تجهیزات، سود برای شرکت، مالیات به دولت و... تقسیم می شود.

 

روش های مختلف محاسبه ارزش افزوده :

1-روش تولید یا تفریق:

ارزش افزوده از تفاضل مجموع مصارف واسطه به کار رفته در جریان تولید کالاها و خدمات از ارزش ستانده مؤسسه در طول یک دوره مالی به دست می آید.

2-روش توزیع یا جمع:

*روش متداول در موسسات است و از تجمع هزینه جبران خدمات، هزینه استهلاک، مالیات و مازدا عملیاتی ارزش افزوده به دست می آید و به عبارتی این روش محاسبه ارزش افزوده از طریق توزیع آن به عوامل تولید است.

3-روش مصرف: (هزینه)

روش هزینه برای برآورد تولید ناخالص داخلی به تفکیک نوع مصرف نهایی و نه به تفکیک نوع فعالیت اقتصادی تولیدکنندگان به کار برده می شود. این روش شامل برآوردهای مستقلی از مصرف نهایی خانوارها، خدمات دولتی، خدمات خصوصی غیرانتقاعی به خانوارها و افزایش موجودی ها، تشکیل سرمایه ثابت ناخالص و واردات و صادرات می باشد.

 

دلایل و لزوم اجرای مالیات بر ارزش افزوده:

اگر مالیات بر ارزش افزوده در نظام مالیاتی کشور برقرار شده و به طور موثر اجرا شود اثرات مثبتی در پی خواهد داشت از این اثرات میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

-جای خالی مالیات های مستقیم پر شده و سبب افزایش وصول درامدهای مالیاتی میشود.

-نظارت بر حلقه های زنجیره ی مبادلات اقتصادی خارج از دسترس سازمان مالیاتی و سیستم مالیات بر درآمد کشور،

این اثرات سبب افزایش درآمد ناشی از مالیات های مستقیم و تحقق اهداف اقتصادی – اجتماعی در سیستم مالیات بر درآمد به شیوه موثرتری خواهد شد.

در پایان لازم به ذکر است تمام امور مربوط به دریافت گواهی مالیات بر ارزش افزوده از ثبت شرکت، ثبت تغییرات شرکت، اخد کد اقتصادی، ثبت نام ارزش افزوده و در نهایت اخذ گواهی ارزش افزوده، به طور کامل و در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی ثبتی آداک به انجام می رسد و می توانید جهت مشاوره تخصصی و دریافت گواهی مالیات بر ارزش افزوده با ما در تماس باشید

 

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده