×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
موسسه غیر تجاری

موسسه غیر تجاری

مفتخریم که با تکیه بر توان فنی و تجربه بالای متخصصین خود بهترین سرویس ها را برای مشتریان خود به ارمغان بیاوریم

موسسه غیر تجاری


مؤسسات غیر تجاری مؤسساتی هستند که در جهت انجام امور غیر تجاری و غیر بازرگانی (خدماتی) مانند امور علمی، ادبی یا خیریه و امثال آن تشکیل و ثبت میشوند و تشکیل‌دهندگان آن‌ها ممكن است قصد انتفاع داشته و یا نداشته باشند.


موسسه مزبور دارای مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده است. هیئت‌مدیره موسسه می‌تواند در مجمع عمومی عادی از بین شركا یا خارج از آن انتخاب گردد؛ و مدیران می‌توانند برای مدت محدود یا نامحدود معین شوند و دارای اختیارات تام نیز هستند؛ مگر اینكه اساس‌نامه ترتیب دیگری را مقرر گرده باشد. همچنین حداقل شركا در موسسات فوق نباید كمتر از دو نفر باشد و قید سرمایه به هر میزان مجاز است.

 

موسسات غیر تجاری به  دو دسته تقسیم می شوند 

الف(موسساتی که هدفشان جلب منافع و تقسیم آن بین اعضا خود نباشد. این گونه موسسات اصطلاحا موسسات غیرانتفاعی نامیده میشوند. کلیه فعالیت­های اجتماعی از قبیل انجمن­های اسلامی، تخصصی، علمی خاص، احزاب سیاسی، موسسات خیریه و صندوق­های قرض الحسنه در قالب این گونه موسسات متصور می­باشد و موسسین آن هنگامی که درخواست ثبت نمایند، توسط اداره ثبت شرکت­ها مراتب از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام می­شود و پس از وصول پاسخ مثبت، نسبت به ثبت اقدام می­گردد.

 
ب(موسساتی که هدفشان جلب منافع مادی و تقسیم منافع مزبور بین اعضا خود یا غیر باشد. این گونه موسسات، موسسات انتفاعی غیر تجاری نامیده می­شوند، بنابراین فعالیت­هایی از قبیل دفاتر حقوقی، دفاتر حسابرسی، دفاتر فنی، آموزشگاه­های علمی و فنی، کلاسهای زبان، مدارس غیر­انتفاعی، موسسات گازرسانی و موارد دیگر در زمینه ­های فوق در قالب موسسات غیر تجاری متصور است؛ و موسسین باید پس از به ثبت رساندن موسسه نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقدام نمایند.

 

به طور خلاصه این موسسات در جهت انجام امور خدماتی و پروژه ای با مدت زمان نامحدود و محدود و حداقل یک میلیون ریال سرمایه نقدی و حداقل 2 نفر شریک تاسیس میگردد. هیت مدیره از بین خود، یک نفر را به سمت ریس هیت مدیره و یک نفر را به سمت مدیر عامل تعیین میکنند. همچنین انتخاب بازرس الزامی نیست؛ اما می توان بازرس داشت.

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده