×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
مالیات ایران و سایر کشورها

مالیات ایران و سایر کشورها

مالیات ایران و سایر کشورهامالیات ایران و سایر کشورها
به طورکلی مودیان مالیات بر ارزش‌افزوده در هر کشور با توجه به الزامات و مقررات ویژه آن کشور ملزم به ثبت‌نام در سیستم مالیاتی یادشده و انجام تکالیفی مانند وصول مالیات، تکمیل و ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات در موعد مقرر هستند.
با این وجود در برخی کشورها فعالانی که مکلف به ثبت‌نام می‌شوند بی‌تردید نباید سایر تکالیف را انجام دهند. به‌طور نمونه در بلژیک بنگاه‌های دارای گردش مالی 5580 یورو یا بیشتر ملزم به وصول مالیات بر ارزش‌افزوده هستند. در استرالیا نیز بنگاه‌های دارای گردش مالی کمتر از7500 یورو ملزم به ثبت‌نام نیستند و ثبت‌نام برای گردش مالی بیش از مبلغ یادشده الزامی است، در حالی که گردش مالی در این کشور تا سطح آستانه 30هزار یورو معاف از مالیات است. در این زمینه در ایران تمام اشخاصی که بر اساس سطح آستانه و نوع فعالیت مکلف به ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش‌افزوده می‌شوند، مکلف به انجام سایر تکالیف مربوط نیز هستند، همچنین در 27کشور عضو اتحادیه اروپا در زمان معرفی مالیات یادشده، نرخ مالیات استاندارد به صورت واحد انتخاب شده بود.
نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده در زمان معرفی در 19 درصد از کشورها (5 کشور از 27 کشور) بیشتر از 20 درصد، 41 درصد از آنها (11 کشور از 27 کشور) بین 15 تا 20 درصد، 19 درصد از کشورها بین 10تا 15 درصد و در بقیه کشورها نرخ‌های 10 و کمتر از 10 درصد را اعمال کردند. متوسط نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده در اتحادیه اروپا در سال2014م معادل 21 درصد بود. در این زمینه در 7کشور، نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده 21درصد، در 10 کشور نرخ‌ها بالاتر از 21درصد و در 10 کشور نیز نرخ‌ها پایین‌تر از 21 درصد است.
در نظام مالیات بر ارزش‌افزوده ایران، نرخ‌های کمتر از نرخ استاندارد تعریف نشده است. این در حالی است که در بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا (19کشور از 27 کشور)، نرخ‌های کمتر از استاندارد نیز وجود دارد.
در بسیاری از کشورها چند نوع و چند درصد مختلف برای مالیات وجود دارد. به‌طور نمونه در آلمان مالیات استاندارد برای مواد غذایی 19 درصد، مطبوعات و کتاب 7 درصد، اجرت پزشک صفر درصد و دارو 19 درصد است. کمترین سطح مالیات بر ارزش‌افزوده در اروپا مربوط به سوئیس با نرخ 8 درصد است و بالاترین نرخ را ایسلند با 25/1 درصد داراست. در کشورهای دیگر جهان این میزان5 درصد، در ژاپن 1 درصد و در ترکیه8 درصد است. همچنین نرخ مالیات بر ارزش افزوده در اتریش 21 درصد، انگلستان20درصد، فرانسه 20 درصد، اسپانیا 21 درصد، سوئد 25 درصد، بلژیک 21 درصد و ایتالیا22 درصد است.
منبع:  پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده