×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
ثبت شرکت در منطقه آزاد اروندرود

ثبت شرکت در منطقه آزاد اروندرود

ثبت شرکت در منطقه آزاد اروندرودثبت شرکت در منطقه آزاد اروندرود
درباره منطقه آزاد اروندرود
منطقه آزاد تجاری و صنعتی اروند رود یکی از مناطق آزاد تجاری ۷ گانه ایران است. که با الحاق بخش هایی از شهرستان های آبادان و خرمشهر در سال 82 ایجاد شد؛ و با دارا بودن وسعتی بیش از 173 کیلومترمربع ، بزرگترین منطقه آزاد ایران محسوب می شود.
منطقه آزاد اروند در شمال غربی خلیج فارس در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع شده است و دارای مرز مشترک میان کشورهای عراق و کویت است. این منطقه با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. موقعیت ویژه جغرافیایی منطقه آزاد اروند و نقش کانال‌های ترانزیتی و استراتژیکی آن در تلاقی مسیرهای تجارتی و دسترسی آسان به راه‌های آبی بین‌المللی و موقعیت ویژه اقتصادی با توجه وجود پالایشگاه نفت، کارخانه های پتروشیمی همچنین مجاورت با دومین استان بزرگ (بصره) که دروازه ورود تجارت به عراق و سپس مدیترانه محسوب می‌شود و واقع شدن بر محور راه‌های زیارتی عتبات عالیات، توجه روز افزون به این منطقه را به عنوان یک مکانیزم زیربنایی توسعه و انگیزش ارتباطات فرا منطقه‌ای و جلب عبور و مرور ترانزیتی، آشکار می‌سازد.
از کل مساحت اراضی این منطقه، 8600 هکتار به فعالیت‌های صنعتی ، 4800 هکتار به سایر بخش‌ها در زمینه بازرگانی، گردشگری و اداری و 3800 به بخش‌های بندری، انبارداری و ترانزیت اختصاص یافته‌است.
در نتیجه با توجه به موقعیت استثنایی و امتیازات ایجاد شده در این منطقه آزاد تجاری، منجربه آن شده تا سرمایه گذاران زیادی برای واردات و صادرات و امور تجاری به این منطقه سوق داده شوند و خواهان ثبت شرکت در این منطقه باشند.
 
امکانات و قابلیتهای منطقه آزاد اروند رود عبارت اند از:
- استقرار در حوزه منابع گازو نفت
- شکل گیری بازارچه مرزی شلمچه برای ورود و خروج کالا و مسافر
- وجود راه آهن و امکانات توسعه راههای ترانزیتی پسکرانه
- موقعیت ویژه مکانی نسبت به بازار عراق و کشورهای کویت وعربستان
- امکان ترانزیت کالا به کشورهای منطقه
- امکان دسترسی به نیروی انسانی ماهر، کارآزموده و ارزان از ملیت های مختلف
- حاصلخیز بودن خاک حاشیه رودخانه های منطقه جهت گسترش تولیدات کشاورزی
- امکان معرفی محصولات تولیدی با هزینه کم از طریق برگزاری نمایشگاه های ادواری
- فرودگاه بین المللی آبادان

مهمترین مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد اروند عبارت اند از :
- واردات کالاهای تولید شده در منطقه به سرزمین اصلی بدون پرداخت عوارض گمرکی.
- معافیت مالیاتی بیست ساله برای تمامی فعالیت های اقتصادی.
- آزادی کامل ورود و خروج اصل سرمایه و سود حاصل از فعالیتهای اقتصادی
-آزادی انتقال ارز به خارج از کشور بدون محدودیت
- تسهیلات صدور روادید اتباع خارجی
- امکان سرمایه گذاری خارجی با مالکیت صد در صد

انواع ثبت شرکت در منطقه ازاد اروند رود :
شرکت با مسئولیت محدود
این نوع شرکتها بیشتر به منظور فعالیت بازرگانی مورد استفاده میگیرد. در زمینه های واردات صادرات و تولید و ترخیص کالا کاربرد دارند. برای ثبت چنین شرکتی هم از اعضای ایرانی میتوان بهره گرفت و هم از اعضاء و اتباع خارجی و حتی میتوان تا 100% سهام را به اعضای خارجی داد. برای ثبت حداقل حضور دو نفر الزامی است .و برای حداقل سرمایه آن محدودیتی وجود نداشته و حداقل هیئت مدیره و یا مدیران این شرکت 1 نفر و یا بیشتر است. مسئولیت شرکا در این شرکت به میزان سهم الشرکه هر یک از اعضا خواهد بود.

شرکت سهامی خاص
این شرکتها بیشتر به منظور انجام امور پیمانکاری مهندسی و شرکت در مناقصات و مزایدات و اخذ وام و اعتبارات ثبت میشود که در آن هم از اعضای ایرانی میتوان کمک گرفت هم اتباع خارجی . حداقل هیئت مدیره یا مدیران 3 نفر عضوبه همراه دو نفر بازرس که این بازرسین هیچگونه تشابه فامیلی و نسبت درجه یک و دو نباید با اعضای هیئت مدیره داشته باشند  حداقل سرمایه در این شرکت صد هزار تومان است. و واریز35% کل سرمایه در یکی از بانکهای منطقه الزامی است

با توجه به  درخواست های مکرر جهت ثبت شرکت در این منطقه، تیم کاردان موسسه ثبتی حقوقی آداک آمادگی های لازم برای ارائه مشاوره و خدمات را به شما عزیزان داشته و می تواند در تمامی مراحل انجام کار همراه و مشاوری ثابت قدم برای شما باشد.
 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده