×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
بعد از ازدواج زن و شوهر چه تکالیفی نسبت به هم دارند؟

بعد از ازدواج زن و شوهر چه تکالیفی نسبت به هم دارند؟

بعد از ازدواج زن و شوهر چه تکالیفی نسبت به هم دارند؟بعد از ازدواج زن و شوهر چه تکالیفی نسبت به هم دارند؟
وظایف قانونی زن و شوهر در زندگی مشترک
مطابق ماده 11025 قانون مدنی،همین که نکاح به طور صحت انجام شود، روابط زوجیت بین طرفین موجود و حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار میشود. که میتوان به حقوق ذیل اشاره کرد:
1-بر طبق ماده 1103 قانون مدنی، زن و شوهر مکلف به حسن معاشرت با یکدیگر هستند. تکلیف به حسن معاشرت به موجب این ماده بر عهده زن و شوهر قرار گرفته ولی به طور دقیق مصادیق آن بیان نشده و مشخص نیست چه کاری سوء معاشرت محسوب میشود . و برای تعیین مصادیق آن باید به عرف مراجعه نمود. ولی آنچه مسلم است کارهایی مانند ناسزاگویی، ضرب و شتم، مشاجره و تحقیر در تمامی کشورها و جوامع توهین محسوب میگردد.
2-مطابق ماده 1104 قانون مدنی، زوجین باید در تحکیم مبانی خانوده و تربیت فرزندان خود با یکدیگر همراهی نمایند. و نشان دهنده یاری همکاری در زندگی و اشتراک مساعی زن و شوهر در تامین سعادت و رفاه خانواده است.
3-زن و شوهر از برقرای رابطه نامشروع با دیگران باید بپرهیزند و نسبت به یکدیگر وفادار باشند.
4-ریاست خانواده بر عهده مرد است و این قانون در حقوق ایران، مانند پاره ای از کشورها به خصوص کشورهای اسلامی وجود  دارد.
5- اختیار مسکن در حقوق ایران، اصولاً با مرد است. بنابراین زن باید در خانه‌ای که شوهر فراهم ساخته زندگی کند، اگرچه در محل تولد خود نباشد. اگر هم از زندگی خودداری کند، مستحق نفقه نخواهد بود. اما درصورتی که زن به واسطه شرط ضمن عقد حق تعیین و انتخاب مسکن را از آن خود کند، در این صورت چون مرد این حق را به زن واگذار کرده و این شرط را پذیرفته است، بایستی مطابق میل و درخواست زن خانه را تهیه کند.
6- مطابق قانون اگز زنن شغلی مغایر با شئون انتخاب کند، شوهر در راه مصلحت خانواده با پاره ای از شرایط تعیین شده در قانون به دلیل ریاست اودر خانواده میتواند مانع اشتغال او شود.
مطالب مرتبط
نفقه
طلاق
الزام به تمکین

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده