×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
تشابه شرکت تضامنی با شرکت نسبی

تشابه شرکت تضامنی با شرکت نسبی

تشابه شرکت تضامنی با شرکت نسبیتشابه شرکت تضامنی با شرکت نسبی
آیا میدانید تشابه شرکت تضامنی با شرکت نسبی چیست؟
دو شرکت نسبی و شرکت تضامنی به جز چند تفاوت کوچک تا حدود زیادی به یکدیگر شباهت دارند.
*در شرکت نسبی و شرکت تضامنی باید یک نفر را از میان خود یا خارج از خود به سمت مدیریت انتخاب نمایند حدود مسئولیت این مدیران شبیه به هم می باشد
* بر اساس ماده 185 ناظر به ماده 118 قانون تجارت، شرکت نسبی مانند شرکت تضامنی زمانی تشکیل می شود که افراد تمام سرمایه ی نقدی خود را تادیه و سهم الشرکه غیر نقدی نیز تقویم و تسلیم نمایند. چیزی که در مورد شرکت تضامنی نیز صدق می کند.
* براساس ماده 185 ناظر به ماده 119 قانون تجارت، شرکت نسبی مانند شرکت تضامنی سود و زیان افراد به نسبت سهم الشرکه ای است که افراد وارد شرکت می نمایند. مگر آنکه شرکتنامه غیر از این ترتیب را تعیین کرده باشد.
* براساس ماده 185ناظر به مواد 120و 121 قانون تجارت، در شرکت نسبی شرکا باید حداقل یک نفر را از میان خود یا خارج به سمت مدیری تعیین نمایند، که محدوده اختیارات آنها به مانند مدیران شرکت تضامنی است. 
* براساس ماده 185ناظر به ماده 122قانون تجارت، اگر در شرکت نسبی سهم الشرکه یک یا چند نفر از شرکا غیر نقدی باشد، باید سهم الشرکه مزبور قبلاً با رضایت تمام شرکا تقویم شود که این در مورد شرکت‎ها‎ی تضامنی نیز به همین منوال عمل می‏شود.
* مطابق ماده 185 ناظر به ماده 123 قانون تجارت، شرکا ی شرکت نسبی نیز مانند شرکت تضامنی می توانند در صورتی که تمامی شرکا رضایت دهند سهم الشرکه ی خود را به دیگری منتقل کنند.
* براساس ماده 189ناظر به مواد 126 الی 136 قانون تجارت، همانطور که تشکیل شرکت با اراده ی شرکا صورت  میگیرد موارد انحلال شرکت نسبی و تضامنی، تبدیل شرکت، تغییر شریک (بر اثر خروج، فوت یا محجوریت یکی از شرکا) و ادامه حیات شرکت نسبی همانطور که  باید با اراده شرکا صورت میگیرد.
* هر دو شرکت نسبی و تضامنی، با هدف امور تجارتی تشکیل می‎شود و بنابراین، اگر شرکتی با مسئولیت نسبی شرکا برای امور غیر تجارتی تشکیل شده باشد، تابع قواعد حقوق مدنی خواهد بود.
* مسئولیت اعضای جدید شرکت نسبی نسبت به قروضی که قبل از ورود او برای شرکت ایجاد شده است، برقرار است. 

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده