×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49960 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49960 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
ضعف بسته‌بندی در صنایع غذایی

ضعف بسته‌بندی در صنایع غذایی

ضعف بسته‌بندی در صنایع غذاییضعف بسته‌بندی در صنایع غذایی
متاسفانه صنعت بسته‌بندی محصولات پروتئینی در زمینه مارکتینگ و برندینگ شاهد رشد چندانی نبوده است.در واقع، تنها چیزی که واحدها را از یکدیگر متمایز می‌کند، حجم تولید است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، علیرضا مطلبی قائم مقام شرکت صنایع غذایی بهین پروتئین رباط در رابطه با مشکلات چگونگی فروش و بازاریابی محصولات بسته‌بندی‌شده پروتئینی گفت: با توجه به سابقه طولانی و تجربه‌ای که موسسان بهین پروتئین در عرصه بسته‌بندی مواد پروتئینی داشته‌اند، این شرکت توانسته در مدت زمانی کوتاه، سهم چشمگیری از بازار مصرف این محصولات را به‌دست آورد.
در حال حاضر رقابت در این صنف بسیار فشرده است و شاید در رتبه‌بندی‌ها شاهد اختلاف ناچیزی باشیم. وی افزود: یکی از موضوعاتی که به این صنعت آسیب می‌زند، تعداد زیاد واحدهای کوچک بسته‌بندی است. اگر واحدهای بزرگ، حجم تولیدات خود را افزایش دهند و با انجام مارکتینگ، مردم را با مزایای بسته‌بندی محصول آشنا کنند، شرایط برای این بخش به مراتب بهتر و هموارتر خواهد شد. شرایط بسته‌بندی محصول باید از شکل سنتی خود خارج شده و فواید آن در میان مصرف‌کنندگان بیان و فرهنگ‌سازی شود. در حال حاضر حجم تولید در شرکت بهین، ۳۰درصد بازار مصرف در کل کشور است.
 وی درباره مشکلات تولید در صنعت غذا گفت: بزرگ‌ترین آفت صنعت غذای ایران، تضادهای مقرراتی است. دستورالعمل‌ها و مقرراتی در سازمان‌‌های مختلف تدوین می‌شود، در حالی‌که با هم تناقض دارند. به‌عنوان مثال، وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشنامه‌ای صادر می‌کند که راهکارهای آن از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل هنوز ابلاغ نشده است. نکته حائز اهمیت دیگر، موضوع خودتحریمی‌ها در این صنعت است. به هرحال بخش خصوصی تابع تصمیمات دولت است و این موضوع به‌طور مستقیم در زنجیره تامین، تولید و توزیع تاثیرگذار است. کوتاه شدن دست دخالت دولت در صنعت غذا و تعامل منطقی میان بخش خصوصی و دولت، تنها راهکاری است که می‌تواند معضلات تولید و بخش خصوصی را رفع کند.  وی همچنین درباره جایگاه صنعت غذا در عرصه بین‌الملل اظهار کرد: صنعت غذای ایران، پتانسیل جهانی شدن را دارد و ما این هدف مهم را در عرصه صادرات شیرینی و شکلات در چند سال گذشته به اثبات رسانده‌ایم. ایران کشوری چهارفصل با امکان دسترسی به آب‌‌های آزاد است که از این مزیت می‌تواند استفاده کند؛ اما متاسفانه به‌دلیل وجود برخی مشکلات بین‌المللی، به نحو مطلوبی از این امکانات استفاده نمی‌شود.
وی افزود: اگر درب‌های تجارت جهانی روی ایران باز و مشکلات بین‌المللی نیز حل شود به جرات می‌توان گفت که ایران توانایی صادرات محصولات غذایی به اقصی نقاط دنیا را دارد. متاسفانه در سال‌های گذشته از این مزیت‌ها غافل شدیم و حتی برخی بازارهای صادراتی هدف را دودستی تقدیم رقبا کردیم. ترکیه با اجرای سیاست‌های مناسب در اروپا و منطقه به بازارهای خوبی دست یافته است. ما حتی به مناطق آزاد هم توجه ویژه‌ای نداشتیم. به‌دلیل محدودیت‌های وارداتی و سیاست‌های جدید مالیاتی، شرایط تولید در مناطق آزاد، دیگر تفاوت چندانی با سرزمین اصلی ندارد.
منبع: دنیای اقتصاد

بیشتر بخوانید
ثبت و تمدید برند
ثبت برند لاتین
ثبت طرح صنعتی
ثبت اختراع
ثبت اختراع بین الملی
مشاوره ثبتی حقوقی آداک
 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده