×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49960 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49960 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
خبرهای خوش در راه واحدهای صنفی تولیدی

خبرهای خوش در راه واحدهای صنفی تولیدی

خبرهای خوش در راه واحدهای صنفی تولیدیخبرهای خوش در راه واحدهای صنفی تولیدی
نامه نیوز گزارش داد: بر اساس اعلام رییس اتاق اصناف ایران نزدیک به سه میلیون واحد صنفی در ایران فعالیت می‌کنند که اشتغالی برابر با هفت میلیون نفر را ایجاد کرده‌اند. هر چند برخی با شنیدن نام واحد صنفی تنها به مغازه‌های کوچک محلی فکر می‌کنند اما در حقیقت واحدهای صنفی تولیدی و خدمات فنی نیز در کنار واحدهای صنفی توزیعی فعالیتی تاثیرگذار را در اقتصاد ایران دارا هستند.

بررسی ها نشان می دهد بسیاری از کشورها اتفاقا با توسعه واحدهای تولیدی کوچک توانسته اند مسیر توسعه را بپیمایند در حالی که اقتصاد ایران در سال‌های گذشته همواره نگاهی ویژه بر شرکت‌های بزرگ داشته است. این چنین است که خودروسازان پس از نفت به عنوان بزرگترین و موثرترین صنایع ایرانی مطرح می‌شوند اما قطعه سازی همگام با خودروسازی توسعه نمی‌یابد و وابستگی به واردات قطعه و مواد اولیه، ویژگی صنعت ایران است.

حالا خبرهای خوشی برای واحدهای صنفی تولیدی به گوش می‌رسد.
بر این اساس پیش بینی شده است واحدهای صنفی تولیدی بتوانند از تسهیلات ویژه بانک بهره‌مند شوند. واحدهای صنفی تولیدی یا همان واحدهای کوچک صنعتی و تولیدی، ویژگی‌های خاصی دارند که می‌توانند در دوره‌های تحریمی، تاب‌آوری اقتصاد را تضمین نماید. این واحدهای صنفی واحدهای می‌توانند هم نسبت به عمق بخشیدن به تولید داخلی با تولید قطعات و مواد اولیه برای کاهش وابستگی به بازار در عرصه معادلات تاثیر بگذارند و هم می‌توانند با جوینت شدن با شرکای خارجی خود، به سرپل هایی برای دور زدن تحریم ها تبدیل شوند.  برنامه ریزی‌ها وسیاستگذاری‌ها نیز می تواند بر تبدیل واحدهای بسیار خرد یا بسیار کوچک به واحدهای کوچک دلالت داشته باشد.

به نظر می رسد برنامه بانک مرکزی در این حوزه در حال اجرایی شدن است. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این خصوص گفته است: از برنامه‌های جدی این وزارتخانه پرداخت تسهیلات بانکی به اصناف تولیدی به منظور رفع مشکل نقدینگی آنهاست. این موضوع البته پیشتر در ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ پیش بینی شده بود و مقرر گردید ۲۰ درصد از تسهیلات برای حوزه اصناف تولیدی لحاظ شود اما این برنامه‌ خیلی پررنگ دیده نشد و بانک‌ها نیز علاقه‌ای به دادن تسهیلات به اصناف نداشتند. اما بررسی ها نشان از آن دارد که وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش دارد برای رونق تولید، تسهیلات بانکی را به اصناف تولیدی اختصاص دهد.

هر واحد صنفی چقدر اشتغال ایجاد می کند؟
هر چند متعارف میزان اشتغال در هر واحد صنفی به طور عام ۲.۵ نفر است اما بررسی‌ها نشان از آن دارد که ظرفیت شغل در واحدهای صنفی تولیدی، بالاتر از دیگر واحدهاست. از این رو پرداخت تسهیلات ویژه و خاص به واحدهای صنفی تولیدی می تواند زمینه را برای ایجاد اشتغال بیشتر در موقعیت کنونی فراهم نمایند.  به عبارت دیگر در فضایی که هر فرصت شغلی، فرصت مغتنمی برای اقتصاد ایران محسوب می‌شود، ظرفیت ایجاد اشتغال در کشور با توجه ویژه به واحدهای تولیدی افزایش خواهد یافت.
منبع: پایگاه خبری اعتدال

بیشتر بخوانید
ثبت شرکت
ثبت برند
اخذ جواز
ایجاد شعب شرکت
ارزش افزوده
اخذ کد اقتصادی

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده