×

 

درخواست مشاوره حقوقی


×

 

جستجو در بانک مشاوران ثبت آداک


×

 

تنظیم اوراق قضایی
با کمترین هزینه و صرفه جویی در وقت بدون استخدام وکیل لایحه، دادخواست و شکواییه مورد نظر خود را توسط وکلا و مشاوران متخصص تنظیم کنید

دادخواست

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  

لایحه

قیمت

نیاز به مشاوره

  •  
برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

ارزیابی و بررسی پرونده
قبل از انتخاب و شروع فرایند وکالت، شما می‌توانید پرونده حقوقی خود را جهت مطالعه و بررسی توسط وکلای پایه یک دادگستری ارسال کنید. وکلا هزینه، زمان و شرایط رسیدگی را به شما اعلام خواهند کرد

برای دریافت راهنمایی میتوانید با شماره 49125 (021) تماس بگیرید
×

 

فرم ثبت نام مشاورین حقوقی
 
 
 

ثبت آداک | ثبت شرکت | ثبت برند | ثبت اختراع

021-49125

info [at] sabtadak [dot] com

شماره تلگرام

09307053035

شنبه - پنج شنبه 18-9

جمعه ها تعطیل!
ممنوعیت توقیف ابزار کار شرکت‌های تولیدی

ممنوعیت توقیف ابزار کار شرکت‌های تولیدی

ممنوعیت توقیف ابزار کار شرکت‌های تولیدیممنوعیت توقیف ابزار کار شرکت‌های تولیدی
رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: نباید دستگاه ها، ماشین‌آلات و ابزار تولیدی کارخانه ها و شرکت های تولیدی را توقیف کرد.
حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز صبح امروز پس از بازدید از شرکت شهرک صنعتی اشتهارد در جمع صنعتگران حاضر شد و با اشاره به شعار سال 98 «رونق تولید» گفت: چند سالی است که با ژرف اندیشی رهبر معظم انقلاب شعار سال از سوی ایشان با مضامین اقتصادی تعیین می‌شود که حاکی از توجه عمیق به اقتصاد کشور است.
رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با هیأت دولت به سه امر مهم در حوزه اقتصاد اشاره کردند که باید به عنوان سیاست کلی نظام نصب‌العین قوه قضائیه قرار گیرند. یکی از آن‌ها تغییر نگاه به تولیدکنندگان است که اگر به درستی انجام و در تصویب قوانین و دستورالعمل‌ها به کار گرفته شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
وی این تغییر نگاه را سیاست کلی نظام دانست که باید مد نظر تمام دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و بیان کرد: همه موانع باید از سر راه تولید برداشته شود و اقتضا دارد تمام عوامل دستگاه‌های اجرایی اقدام عملی مؤثری نسبت به این تعییر نگاه و سیاست کلان داشته باشند.
فاضلی هریکندی با تأکید بر حمایت از رزمندگان جنگ اقتصادی اذعان کرد: در این راستا اقدامات عملی بسیاری انجام و جلسات متعددی با اتاق بازرگانی و سایر فعالان اقتصادی برگزار شده و بازدیدهایی نیز از بخش‌های مختلف اقتصادی به عمل آمده تا به راهکار مناسبی در زمینه استمرار تولید و افزایش اشتغال برسیم.
وی با اشاره به فعال شدن شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در البرز و ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزود: به منظور تسهیل و رونق تولید و حمایت حقوقی و قضائی از تولیدکنندگان و اشتغالزایی تلاش می کنیم در اختلافات میان کارفرماها یا کارفرما و کارگر که به سازش و اصلاح نیاز دارد از ظرفیت شورای حل اختلاف بهره گیریم.
فاضلی هریکندی ادامه داد: بدین منظور در اتاق بازرگانی تفاهم نامه‌ای امضا شده تا شورای حل اختلاف در آنجا مستقر شود که در بدو این امر شورا می‌تواند با نمایندگان شرکت‌ها صحبت کند و اگر بحث به نتیجه رسید همان جا پرونده مختومه اعلام شود و در این صورت دیگر نیازی به ارجاع پرونده به سیستم دادگستری و دادسراها نخواهد بود.
رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به ممنوعیت توقیف وسایل کار شرکت‌های تولیدی اظهار کرد: در  اجراییه صادر شده علیه شرکت تولیدی به هیچ وجه نباید دستگاه ها، ماشین‌آلات و ابزار تولیدی کارخانه را توقیف کرد و تنها در صورت لزوم محصولات توقیف می‌شوند.
وی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های مدیران شرکت‌های تولیدی روابط بین کارگر و کارفرما بوده که موضوعی اجتناب‌ناپذیر است. بر اساس بخشنامه صادره مقرر شد ابتدا نماینده شرکت برای ارائه توضیحات احضار شود و مراجع قضایی مکلف شدند حتی در خصوص موارد کیفری نیز توضیحات آنان را بپذیرند و نیازی به حضور مدیر شرکت نباشد که اخلالی در روند تولید ایجاد شود.
فاضلی هریکندی یکی از اقدامات مؤثر در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان البرز را مساعدت لازم قوه قضائیه به تولیدکنندگان در حفظ چرخه تولید عنوان کرد و مطرح کرد: تلاش شده با حضور کارشناسان، جلساتی بین طرفین قراردادهای اقتصادی برگزار شود تا پس از استماع نظر طرفین راهکار قانونی برای رفع مشکل مزبور ارائه شود.
وی افرود: سیاست دادگستری استان هم در حمایت از فعالین اقتصادی منبعث از سیاست‌های قوه قضائیه است. آنچه در ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قابل حل باشد، در اسرع وقت حل خواهد شد اما موضوعاتی که در مقیاس کشوری مطرح است به ستاد مرکزی منعکس خواهد شد که تاکنون موارد منعکس شده به سرعت پیگیری شده است.
رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: مواردی هم که مربوط به قوه قضائیه و دادگستری نباشد، برای انعکاس به مقامات مربوطه و اقدام در جهت رفع آن به مراجع ذی‌صلاح منعکس خواهد شد. در این میان آنچه مربوط به دادستانی و دادگستری است و به عنوان وظیفه مدعی‌العموم محسوب می‌شود توسط دادستان‌ها پیگیری خواهد شد.
منبع: خبرگزاری فارس

بیشتر بخوانید
ثبت شرکت تعاونی
ثبت شرکت مسئولیت محدود
ثبت شرکت سهامی خاص
ثبت برند
ثبت طرح صنعتی
ثبت اختراع
موسسه ثبتی حقوقی آداک

 

تنظیمات قالب

سبک چیدمان

وسیع
فشرده

ناوبری

ساکن
چسبنده